info@behfacc.com

تلفن: ۵۲۸۸۸۰۰۲- ۰۲۱​ (30 خط)

کالیبراسیون وزنه های رده درستی E2 در آزمایشگاه بهینه فرآیند آزما

فرایند توزین، به عنوان یکی از اولین و مهم‌ترین مراحل در تولید هر محصولی، به عنوان شروعی پایه و اساسی برای سایر فرایندها و کیفیت نهایی محصول، محسوب می‌شود. ارتباط بین توزین و کیفیت محصول، مسأله‌ای است که قطعاً باید در صنایع مختلف، در ابعاد گوناگون از صنایع الکترونیکی، خودروسازی، شیمیایی، غذایی، پزشکی و…مورد توجه قرار گیرد. از سوی دیگر، فرایند توزین در صنعت داروسازی که هدف تولید موادی با اثرات بالینی درمانی است، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند چرا که هر گونه خطا در فرایند توزین می‌تواند عوارض جبران‌ناپذیری همراه داشته باشد، بنابراین استفاده از تجهیزات توزین با دقت و صحت بالا به منظور دستیابی به نتایج دقیق، الزامی است. با این وجود، توزین در صنعت داروسازی تنها اهمیت اقتصادی ندارد، بلکه به عنوان یکی از عوامل مهم برای حفظ سلامت و امنیت بیماران نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
عموما فرآیندهای حساس توزین با استفاده از ترازوهای آنالیتیکال و میکرو گرم در آزمایشگاه ها صورت می پذیرد. برای اطمینان از درستی توزین ها ، این ترازو ها نیازمند کالیبراسیون دوره ای و کنترل های میانی منظم هستند. بدین منظور از وزنه های با رده درستی E2 و E1 استفاده می شود.
وزنه‌های با رده درستی  E1 به عنوان استانداردهای اصلی به منظور تضمین قابلیت ردیابی بین استانداردهای ملی جرم برای کالیبراسیون وزنه‌های با رده ی درستی E2 و پایین تر استفاده می شود.
آزمایشگاه کالیبراسیون دانش بنیان بهینه فرآیند آزما، کالیبراسیون وزنه های رده درستی E2 را مطابق با استاندارد بین المللی OIML R 111 و با مجوز بین المللی ISO/IEC 17025 از مرکز ملی تایید صلاحیت کشور هندوستان انجام می دهد.
ایجاد و حفظ شرایط محیطی توصیه شده در زمان انجام کالیبراسیون، تکرار چرخه های توزین برای دستیابی به عدم قطعیت مناسب،  اعمال تصحیح‌های لازم توسط کارشناسان آموزش دیده و مجرب و در نهایت محاسبات خطا و عدم قطعیت با استفاده از نرم افزارهای صحه گذاری شده، اعتبار لازم برای دستیابی به داده های قابل اعتماد در گواهی کالیبراسیون را ممکن می نماید.  ما همواره بر این باوریم که با بهبود دقت و صحت اندازه‌گیری وزنه‌ها از طریق کالیبراسیون های منظم، می‌توان از نتایج دقیق و قابل اعتماد برای انجام فعالیت‌ها و تصمیم‌گیری‌ها در صنایع مختلف استفاده کرد.

بهفا وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *